25
juni
2013

‘Hükümet harcamaya teşvik etmeli’

Salı günü Volkskrant gazetesine bir röportaj veren PvdA lideri Diederik Samsom, vergi avantajları gibi bazı konularda değişiklik yapılarak vatandaşların daha fazla harcama yapmaya teşvik edilmesi gerektiğini belirtti.

Samsom buna örnek olarak tazminat bedellerini gösterdi. Özel bir hesapta bekletilen bu tazminatların bir anda değil kademeli olarak verilebileceğini belirten Samsom, bu sayede kişilerin de yüksek vergi ödemekten kurtulabileceğini kaydetti.

Samsom ayrıca emeklilik fonları ve yatırımcıların da mortgage piyasasına dahil edilmesi gerektiğini savunurken, konut şirketlerinin bu yeni parayı konut inşaatında kullanabileceğini söyledi.

İşçi Partisi lideri, hükümetin genellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerin kredilerinde daha fazla destek olması gerektiğini, bu şirketlerin şuanda bankalardan kredi almakta zorlandığını vurguladı.

Önümüzdeki yıl için düşünülen 6 milyar euroluk ek kesintiye de değinen Samsom, sağlık alanında bu kesintiler için özellikle ortaya çıkan dolandırıcılık veya sahtekârlıklara bakıldığında daha birçok alan olduğunu belirtti.

Samsom bu kesintilerin hastalardan değil, sağlık sisteminin kendisinde uygulanması gerektiğine de vurgu yaptı.

© SONHABER.NL

Author: Bülent Yiğittop
Posted in: Hollanda'dan Haberler

Trackback from your site.

Leave a comment